İptal ve İade Koşulları

Hizmetinizin hangi şartlarda iade ya da iptal edilebileceğinin koşullarını bu alandan okuyabilirsiniz.

Hosting

4Cloud'un müşterileri satın aldığı herhangi bir hosting hizmetini koşulsuz olarak iade edebilir. İade süresi hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 14 gündür. Hosting hizmeti kapsamında Linux Hosting ve Windows Hosting başlıklı 2 alt hizmet bulunmaktadır ve şartlar bu alt hizmetleri kapsamaktadır.

Hosting Yenileme

Hosting yenilemesi siparişin ilk 14 gününün aşımı kapsamında devam eden bir hizmetin süre uzatma işlemidir. Yenilemelerden sonra iade yapılmaz.

Sanal & Fiziksel Sunucu Alım ve Yenileme

4Cloud'un müşterileri satın aldığı sanal ya da fiziksel sunucularla ilgili iade talebinde bulunamaz. Sadece 4Cloud'dan kaynaklanan ve çözümlenemeyen sorunların devamı durumunda tüm hizmetlerde süre şartı olmaksızın iade hakkı mevcuttur.

Domain Kayıt ve Yenileme

Domain tescilleri kişi ya da kurumlara özel yapılmakla beraber kullanılmasa dahi iptali mümkün değildir. Gerek satın alım gerek yenileme işlemlerinden sonra bu hizmetlerin geri iadesi mümkün değildir.

Özel IP Adresi

Kiraladığınız özel ip adreslerini ilk sipariş süresinini kapsayacak şekilde 14 gün içerisinde koşulsuz ve şartsız olarak iade edebilirsiniz. Özel IP adresi yenilemelerinde ilk 14 gün şartına uyulmadığı için iade mümkün değildir.

Danışmanlık Hizmeti

Servislerin bakım onarım ya da tamirleri için alınan yahut projelerin takibi ve yönlendirmeleri için alınan ve uzman atanan danışmanlık hizmetlerimizde ilgili hizmetin alınması ve sunulması durumunda teslimatta bir problem olmadığı sürece iptal ve iadesi mümkün değildir.

İade Süreci Hakkında

İade talebinde bulunulan talepler şartlara uyması dahilinde onaylandıktan sonra alınan bedel 7 gün içerisinde işleme alınır ve onaylanır. Kredi kartı ya da banka kartı ile yapılan ödemelerin iadeleri onay sürecinden sonrasında müşterinin kullandığı kredi kartı ya da banka kartının bankasının çalışma prensiplerine bağlı olarak 7 günden fazla sürebilir. Havale / Eft ile yapılan ödemeler iade süreci onaylandıktan sonra 7 gün içerisinde aynı yöntemle yapılır ve müşterinin hesabına geçer.